מכניקה של מוניות גדולות בהשוואה לרכב הפרטי

מוניות גדולות מפוארות

מוניות גדולות מפוארות

לכל כלי תחבורה יש מאפיינים ספציפיים בהתאם לאופי הפעילות שלו ולדרישות הרלוונטיות לתחום בו הוא מתפקד. כך, קיים הבדל מהותי בין המבנה, הגודל, התכולה והצד הטכני של רכבים פרטיים קטנים לעומת רכבים שמשמשים להסעה של מספר אנשים (מעל ל-6 איש) – המוניות הגדולות המשמשות בתור מוניות שירות עירוניות ובינעירוניות וכן בתור אמצעי תחבורה בהזמנה פרטית.

הצרכים השונים של רכב פרטי לעומת מוניות גדולות

גם קטגוריית הרכבים הפרטיים כוללת סוגים שונים של כלי תחבורה – רכב משפחתי המאובזר בהתאם, לעומת רכבים קטנים יותר המיועדים למספר מצומצם של אנשים. קיימים רכבים בעלי תא מטען גדול מאוד, בעוד שאחרים מסתפקים בחלק אחורי קטן, בעיקר כאשר מדובר ברכבים המשמשים את תושבי הערים הגדולות שמעדיפים רכבים קטנים, שייכנסו גם בשטח החנייה הקטן ביותר. בעלי מוניות גדולות , לעומת זאת, נעזרים בשיקולים אחרים לקבלת ההחלטות. לדוגמא, נדרשים מצברים עמידים המסוגלים לעמוד בנסיעות ארוכות ובעומס משקל. לפיכך, יש להקפיד גם על מנוע מספיק חזק המפיק כוחות סוס ברמה מספקת להסעת כמות נוסעים העולה על חמישה איש, בדרך כלל מדובר גם ברכב עם תא מטען לתיקים ולאביזרים שונים. ברכבי המוניות כדאי לשקול אמצעי הפרדה בין הנהג לנוסעים בכדי לשמור כל הבטיחות של כולם, מבנה ארגונומי הנוח לנסיעות ארוכות וכיוצא באלה.

המאפיינים המכניים של מוניות גדולות לעומת הרכב הפרטי

כאמור, המבנה המכני של מוניות מושפע מהדרישות הרלוונטיות לאופי הפעילות. מצברים של מוניות גדולות צריכים להיות בעלי קיבולת גבוהה יותר ויכולת לנסוע לאורך שעות ארוכות, תחלופה פשוטה, מנגנוני הגנה והתרעה בפני התרוקנות המצברים וכן הלאה. כמו כן, במוניות גדולות החשיבות של מצברים מקוריים מהיצרניות המובילות בעולם גדלה מאוד, ויש להשקיע את המשאבים ואת המאמצים הדרושים על מנת להשיג את האבזור האיכותי ביותר. דוגמא למאפיינים של מוניות גדולות היא מנוע טורבו דיזל בנפח של 1.5 ליטר, בעל תפוקה של 109 כ"ס ותיבת הילוכים ידנית (מאפיין חשוב שלרוב נכון עבור מוניות גדולות – נדרשת שליטה מלאה של הנהג על הרכב, לכן תפעול אוטומטי אינו מתאים). מספר המקומות במיני-וואנים שכאלה המיועדים להובלת נוסעים הוא שבעה איש לכל הפחות, ודרוש בהם תא מטען נרחב.

 

אנשים שקראו פוסט זה התעניינו גם ב...

Call Now Button053-6669590