השכרת מיניבוסים – שאלות ותשובות

מיניבוסים מהווים חלק מרכזי מתמונת התחבורה הציבורית הפועלת כיום בישראל. מעבר לקווים הקבועים של המיניבוסים, ניתן לבחור להשתמש בשירות החיוני הרבה יותר של השכרת מיניבוס. העיקרון כאן הוא פשוט מאד: מזמינים את המיניבוס לנסיעה ספציפית, ביום ובתאריך נתונים, תוך התאמה של המאפיינים שלו לצרכים שלכם. לא קשה לחשוב על תרחישים שבהם השכרת מיניבוסים הופכת לצעד הכרחי, כשרשימת היתרונות של השירות גדולה במיוחד.

מתי מומלץ לשכור מיניבוסים?מיניבוס לימוזינה

מציאת חברה המציעה שירותי מיניבוס להשכרה הופכת לצעד מתבקש בהרבה מאד מקרים. המקרה הראשון מכניס אותנו לשדה המשחק של עולם האירועים, שבו מיניבוסים משחקים תפקיד מרכזי. שירותי השכרת מיניבוס לאירועים מאפשרים לכם לפנק את האורחים ולהקל עליהם להגיע למקום האירוע, כפי שנדרש כאשר האירוע ממוקם באזור רחוק יחסית או כשיש מספר רב של אורחים שאינם ניידים. השכרת מיניבוס לאירוע יכולה לפנות לקהל הצעיר, שמטבע הדברים יהיה מעוניין לשתות אלכוהול בכמויות מסחריות במהלך הערב. ההסעות יאפשרו להם לשתות וליהנות בלב שקט, בלי הצורך למצוא נהג תורן (ומתוסכל) שאינו שותה, או חמור מכך – להתיישב מאחורי ההגה אחרי ששותים "קצת".

שכירת מיניבוס היא יופי של פתרון עבור סיורים וטיולים הנערכים בגבולות מדינת ישראל. אם מעוניינים לצאת לחקור את יופיה של המדינה בקבוצה, אין הרבה פתרונות יעילים יותר מאשר המיניבוסים. מספר הנוסעים בטיול צריך להגדיר את מאפייני הרכב שזקוקים לו, או אפילו את מספר המיניבוסים שיצאו למשימה. במקרה הזה חשוב לוודא שהרכב אכן מציע תנאי נסיעה נוחים וכן שהנהג בקיא בפרטי המסלול באופן מלא. גם מערכת GPS יכולה לסייע בהרבה מקרים, כמובן.

את הסקירה אנחנו ממשיכים עם המגזר העסקי, אשר בו הצורה המובהקת ביותר של השכרת מיניבוסים היא שירותי הסעות העובדים למיניהם. באמצעות המיניבוסים ניתן ליצור מערך של איסוף העובדים למקום העבודה בכל משמרת, בין אם מביתו של כל עובד ובין אם מנקודות מרכזיות בעיר שהוא מתגורר בה. מיניבוסים יהיו מן הסתם חסכוניים יותר מאשר מוניות "רגילות", אבל יציעו עדיין את אותה נסיעה נוחה שהעובדים (וגם מנהליהם) מצפים לה. חשוב במקרה הזה לתכנן היטב את מסלול הנסיעה ואת לוח הזמנים, כך שאין תחליף לחברה מנוסה היודעת את העבודה. מקרה נוסף במגזר העסקי שבו מוניות נדרשות לא פעם הוא ימי כיף, ערבי גיבוש או טיולים שאנשי החברה יוצאים אליהם.

דגשים בדרך לבחירה הנכונה

גם אם ההחלטה לשכור מיניבוס נראית מוצלחת בכל מקרה בנקודת ההתחלה בשורה ארוכה של מצבים, עדיין חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים ביחס אליה. מומלץ לראות מהם בדיוק המאפיינים של הרכבים המרכיבים את המערך. אין כאן תחליף למיניבוס חדיש, שיכול להיות גם מאובזר היטב או אפילו מפנק. לראיה, כל נסיעה לטיול במיניבוס תהפוך למהנה פי כמה כאשר מערכת מיזוג האוויר פועלת היטב, המושבים מרופדים (חשוב שיהיה מספיק מקום לרגליים, כמובן) ויש מערכת שמע או טלוויזיה שתבדר את האורחים. יש חברות שמקפידות לספק אך ורק רכבים מהסוג הזה, בעוד שבמקרים אחרים תצטרכו לתאם את הדבר מולן או אפילו לשלם קצת יותר.

אם במחיר עסקינן, החדשות המעודדות הן שהמחירים של השכרת מיניבוסים ממש לא בשמיים כיום. חברות המציעות את השירות גובות סכומים הגיוניים, והן לוקחות בחשבון את העובדה שהתשלום מתחלק בין מספר אנשים, גם אם לא בצורה ישירה. במילים אחרות: מיניבוס יהיה זול יותר מאשר מצב שבו כל אחד מהנוסעים או מספר נוסעים היו בוחרים לעשות את הדרך באמצעות המונית הסטנדרטית יותר.

 

שאלת המחיר

בין המשתנים שמגדירים מה יהיה המחיר של שירותי הסעות, גודלה של המונית תופס מקום של כבוד. כלל האצבע שנכון בחלק הארי של המקרים הוא שמונית גדולה תהיה ברמת ההגדרה שלה יקרה יותר מאשר המוניות הבסיסיות יותר. זה לא צריך להפתיע בהתחשב ביתרונות של המונית ובעובדה שעלות התפעול שלה מבחינת החברה המספקת את השירות היא גבוהה יותר.

יחד עם זאת, יש חדשות בהחלט מעודדות: מחיר שירותי מוניות גדולות יכול להיות שווה לכל כיס. תחום המוניות בישראל הוא תחרותי, כך שיש חברות רבות ששומרות על תמחור הוגן במטרה למשוך אליהן לקוחות (כמובן, יש מחירון קבוע פחות או יותר של המוניות וגם מונים, אבל עדיין יש מקום להוריד את המחיר). דרך אחרת להוזיל עוד יותר את המחיר היא לקיים הסדרים קבועים עם חברת המוניות, מה שרלוונטי בעיקר במקרה של עסקים, מוסדות וארגונים. אם הם בוחרים להיעזר בשירותיה של חברת המוניות לאורך זמן, יכול מאד להיות שההסכם יהיה אטרקטיבי מבחינת המחיר שלו ויגלם הוזלה משמעותית במחיר המשוקלל של כל נסיעה ונסיעה.

 

שירות נקודתי או קבוע?

יש הרבה מאד תרחישים שבהם שירותי השכרת מוניות הם נקודתיים במהות שלהם, אם נחזור לדוגמה שהוצגה מעלה של השכרת מיניבוס לאירוע. במקרים מעין אלה המחיר נקבע בעיקר על פי המרחק שיש לעבור עם הרכב, מספר הנוסעים, מאפייני הרכב הספציפי הנבחר (למשל מבחינת רמת האבזור) או נקודות העצירה והאיסוף לאורך הדרך. אם השירות ניתן בשעות הערב, בשבתות או בחגים, ייתכן מאד שהמחיר יעלה.

מן העבר השני של המשוואה, ייתכן מאד שהבחירה תהיה בהסדר הסעות קבוע, פחות או יותר. אף על פי שאין זה מדע מדויק, כלל האצבע בתחום הזה אומר שהמחיר של כל נסיעה בודדת נוטה להיות נמוך בהסדרים הקבועים ביחס לנסיעות חד פעמיות. הסכמים רבים מציעים מידה מסוימת של גמישות בנוגע לסוג השירות, לימים וכדומה, מתוך הבנה שבעסק הנתון דינמיות היא אחת ממילות המפתח.

Call Now Button053-6669590