מונית גדולה לעומת מונית רגילה

ההתלבטות בין הזמנת מונית רגילה לבין הזמנת מונית גדולה מוכרת לרבים, בעיקר למשפחות עם 3 ילדים ומעלה ולקבוצות של חברים המתכננים לצאת לבילוי או להגיע ליעד מסוים יחדיו. כאשר מעוניינים להגיע בנוחות לשדה התעופה, במיוחד כאשר הנסיעה ארוכה, אין כמו מונית גדולה עם נפח אחסון רב ומושבים מרווחים ונוחים. במקום להצטופף במונית רגילה עם 4 מושבים פנויים ותא מטען יחסית קטן, נהנים מנסיעה נוחה ואין צורך להדחק כמו סרדינים במושב האחורי או לבלות בדרכים עם מטען בין הרגליים.הסעות מיוחדות לאירועים

מונית מזמינים לפי מספר הנוסעים ומטרת הנסיעה

שירות מוניות מאפשר לאנשים להתנייד ממקום למקום בנוחות וביעילות. רבים משתמשים במוניות על בסיס יומיומי כדי להגיע בזמן לעבודה, להגיע למרכזי קניות ולמוקדי בילוי, לבקר משפחה וחברים, להגיע בזמן לטיסה ועוד. מונית קטנה מתאימה לנסיעה רגילה בתוך העיר ומחוצה לה, עם זאת כאשר מזמינים מונית ל-4 נוסעים העניין מתחיל להיות מסובך יותר, מאחר ויש לשקול את סוג המונית בהתאם למאפייני הנוסעים, מטרת הנסיעה, משך הנסיעה ומטען.

אם מעוניינים להגיע בנוחות אפשר להזמין שתי מוניות או מונית גדולה. ברוב המקרים עדיף להזמין מונית גדולה כדי לחסוך בעלויות. במונית גדולה יש לפחות 6 מקומות ישיבה, בנוסף למושב הנהג. כך אין צורך להצטופף במונית וניתן להגיע בנוחות מרבית ליעד, על אחת כמה וכמה אם לוקחים מטען, כמו במקרים של נסיעה לנתב"ג, לחופשה, לביקורים משפחתיים וכיוצא בזה.

לכן, אם מטרת הנסיעה היא בתוך העיר כדי להגיע לעבודה או למטרה אחרת ומספר הנוסעים אינו עולה על 3 נוסעים, בהחלט ניתן להסתפק במונית רגילה, אלא אם זקוקים לשטח מטען גדול. לנסיעה בתוך העיר או לנסיעה ליעד מחוץ לעיר, מונית בגודל של מכונית משפתית תתאים ברוב המקרים גם למשפחות עם 2-3 ילדים וגם לחבר'ה צעירים המעוניינים ליהנות מנסיעה משותפת ולחסוך בעלויות. אם המשפחה הצעירה זקוקה להובלה של עגלות ילדים יחד עם מזוודה וציוד נוסף, תא המטען של מונית קטנה עשוי שלא להספיק. יש מוניות עם גגון, אך ברוב המקרים יש לשלם עלות נוספת עבור מטען גדול או קשירת מטען על הגג, במקרה כזה יש לשקול האם עדיף להזמין מונית גדולה ובמחיר שהינו פחות או יותר דומה ליהנות מנסיעה הרבה יותר נוחה ובטוחה.

מהם היתרונות של מונית גדולה?

ישנם מקרים בחיים בהם הגודל כן קובע, כך לדוגמה מונית גדולה מציעה נוחות נסיעה טובה בהרבה לעומת חוויית הנסיעה במונית קטנה. חשוב להדגיש כי ככל שהמונית גדולה יותר כך הנוסעים זוכים לחוויית נסיעה נעימה ונוחה יותר. במוניות גדולות של מותגי רכב מובילים יש אבזור נדיב ועשיר, בין השאר יש מוניות גדולות עם מערכת מולטימדיה משוכללת הכוללת גם מסך טלוויזיה. במהלך הנסיעה אפשר לצפות בסרט, להאזין למוסיקה, להשמיע דיסק בנגן DVD, לנוח, לקרוא, לשוחח ועוד.

כדאי לדעת כי אם מתארגנים לקבוצה, ניתן להזמין מונית גדולה עם 10 מקומות ישיבה או יותר, כך גם חוסכים משמעותית בעלויות הנסיעה – יש לכך צידוק כלכלי חשוב ומשמעותי. בעבור נסיעה במונית רגילה יש לשלם תעריף מלא בהתאם למונה או לתעריף הנסיעה הנקבע מראש, לכן העלות עשויה להיות יקרה ויש הנמנעים מהזמנת מונית בגלל התעריף הגבוה – בהשוואה לעלות התחבורה הציבורית. למשפחה גדולה ולקבוצות כדאי להזמין מונית גדולה, מחיר הנסיעה מחולק לפי ראש, לכן העלות לאדם זולה ומשתלמת יותר.

תיאום מראש של הנסיעה

ראוי לציין כי לא כל חברות המוניות מחזיקות צי רכבים הכולל גם מונית גדולה, לכן בעת הזמנת השירות יש לברר את הנושא ולחפש חברה מתאימה. אין להמתין לרגע האחרון מאחר ויש ביקוש גבוה להסעות במוניות גדולות. לכן בכדי להימנע ממקרים בהם ברגע האחרון יעלה הצורך להזמין שתי מוניות במקום אחת ולשלם תעריף גבוה יותר, מומלץ להזמין שירות במונית גדולה כמה ימים לפני מועד הנסיעה. בקיץ יש ביקוש גבוה למוניות גדולות לנתב"ג, לכן כדאי לתאם את הנסיעה כשבועיים לפני מועד הטיסה.

סיכום

לסיכום, למונית גדולה יש יתרונות רבים בהשוואה למונית רגילה עם 4 מושבים. במונית גדולה יש לפחות 6 מושבים, הנסיעה נוחה וחווייתית יותר, יש תא מטען גדול, אבזור עשיר, וניתן גם לקצץ בעלויות הנסיעה אם מתארגנים בזמן לקבוצה גדולה. גם כאשר רוצים להגיע לשדה התעופה בלי להתפצל בין שני רכבים וללא צורך לשלם יותר, אין תחליף לנסיעה במונית גדולה עם 6 מקומות ישיבה או יותר.

 

Call Now Button053-6669590