מוניות גדולות VS מונית 6 מקומות

קוויק סרוויס - שירותי הסעות והשכרת מיניבוסים

איך יודעים מתי לבחור במונית 6 מקומות ומתי לבחור במוניות גדולות…

אתם מתכננים אירוע. יכול להיות חתונה, מסיבת חברים או כל אירוע גדול אחר. בכל אירוע גדול ומרובה משתתפים עולה השאלה כיצד יגיעו כל האורחים, האם לעזור להם ולארגן הסעה ברכב שכור כלשהו או לתת להם להתקבץ לקבוצות של 5 במקרה הטוב והיעיל או בקבוצות של 3 במקרה המפונק והעצלן ולהגיע ברכבם הפרטי. אירוע ברמה גבוהה אשר מכבד את עצמו כדאי שיכלול בין יתר התפנוקים והמותרות גם הסעה מאורגנת שתביא את האורחים מבתיהם ותפזר אותם בסופו איש איש בביתו שלו. פיתרון זה יקל עליהם את ההתארגנות לקראת האירוע ואת לחץ הזמנים ויאפשר להם להנות באירוע מבלי לחשוש מהנסיעה בחזרה שלפעמים נופלת על שעות הלילה המאוחרות. לרשותכם עומדים מגוון רחב, וקצת מבלבל יש לומר, של כלי רכב שתוכלו לשכור. החל ממונית קטנה ודרך מונית 6 מקומות, מונית גדולה, מיניבוסים למיניהם ועד האוטובוסים הגדולים בעלי 55 המקומות. ברוב המקרים השאלה העיקרית שתנחה באיזה סוג כלי רכב לבחור היא שאלת העלות מול היעילות והנוחות. ההגיון הפשוט אומר – בוא נקח אוטובוס, כך בטוח יצא הכי פחות כסף לבן אדם. אז זהו – שלא ! אוטובוס הוא צרכן דלק לא קטן, הוא מסורבל, איטי ובנוסף לכל אם הוא יאסוף 5 אנשים, משמע 15 משפחות גרעיניות מבתים שונים הוא יצור עיכוב אדיר ויהפוך את החוויה מלוקסוס לחוויה לא נעימה שעלולה לפגוע בתחושות איתן יצאו האורחים שלכם מהאירוע. אז איך תדעו במה

לבחור? נשתדל מאוד לענות על כל השאלות שעשויות לעלות על דעתכם. 2 אופציות עיקריות ומולצות מאוד הן מוניות 6 מקומות  והמונית הגדולה.

מוניות 6 מקומות

מוניות 6 מקומות הן מוניות בעלות 7 מושבים – בשורה הקדמית יושב נהג ולידו נוסע נוסף או שניים, מאחוריהם ספסל בעל שניים או שלשה מושבים בהתאם לאירגון הספסל הקדמי, ומאחורה ספסל בעל 3 מושבים. מונית 6 מקומות בדרך כלל תופיע בתצורה של דלת הזזה שמאפשרת כניסה נוחה הן לספסל האחורי והן לספסל האמצעי ודלת זו היא גם דלת בטיחותית מכיוון ואינה חורגת אל הנתיב הסמוך או אל שטח המדרכה ולנתיבי האופניים בעיר. בנוסף, בחלק האחורי של המונית יופיע תא מטען גדול ומרווח שמאפשר לכל אחד מהנוסעים לקחת כמות ממוצעת גדולה יחסית של ציוד. מה זה יחסית? אמנם תא המטען של האוטובוס גדול בהרבה אך מתחלק בין חמישים וחמישה נוסעים. 55! כאן ישנו תא המאפשר לכל נוסע לקחת מזוודה גדולה ותיק גב בנוסף מבלי שאף אחד מהנוסעים יאלץ לסוע לאורך כל הדרך כשהתיק מונח על ברכיו. לעומת המונית הקטנה הסטנדרטית בעלת 4 מקומות לנוסעים פלוס נהג, כאן הנוסעים יושבים בצורה נוחה ובריאה (90 בברכיים, 90 מעלות בגב) מכיוון והכיסא יושב על רצפת המונית ולא כשהרגליים מונחות בכוך מאחורי הנוסעים היושבים מקדימה.כל אלה ועוד גורמים למוניות 6 מקומות להוות אופציה נהדרת עבור הסעות לנתב ומקומות בהם נוחות הנוסעים וגודל תא המטען הם בראש סדר העדיפות.

מוניות גדולות

מוניות גדולות הן מוניות בעלות 11 מושבים – בשורה הקדמית יושב הנהג ולידו נוסע נוסף ומאחוריהם ישנן שלוש שורות של מושבים כל אחד בעל שלשה מקומות ישיבה. בדומה למונית 6 מקומות גם כאן דלת הצד, דלת הנוסעים, היא דלת הזזה – דלת מסילה, בעלת יתרונות נוחות ובטיחות. כאשר מדברים על יתרונותיהם של המוניות הגדולות ניתן למנות את היתרון הגדול והמשמעותי ביותר והוא שילוב מנצח בין מספר מקומות רב יחסית לכמות הדלק שצורך כלי הרכב. אין ספק שעשרה נוסעים זה הרבה יותר מ6 נוסעים ולמרות זאת צריכת הדלק של כלי הרכב אינו גבוה ביותר. בסופו של דבר, זמן העבודה של הנהג כמו גם עלויות הדלק והחזקת כלי הרכב נכנסים בתמחור חברת ההסעות לאותה נסיעה ספציפית. ואולי תופתעו לשמוע – אבל לעתים אם תשכרו שתי מוניות גדולות יצא לכם יותר זול מלשכור מיניבוס אחד, למרות שכאן מדובר בשני כלי רכב על הכבישים ושני נהגים בתפקיד במקום אחד. איך זה קורה? התשובה פשוטה – יעילות. אם שני נהגים יכולים לאסוף את אותה כמות נוסעים שתסע במיניבוס אחד מאותה כמות מוקדי איסוף ולהובילם לאותה הנקודה בפחות זמן – הרי שחסכנו משאבים – הן של דלק והן של שכר לנהג.

מונית 6 מקומות

מונית 6 מקומות

שיטות, המלצות ועצות

ראשית, בחרו חברת הסעות אמינה שלא תנסה לגזור עליכם קופה. לחברת ההסעות יוצא יותר רווח, יותר "בנפיט" לשלוח לכם אוטובווס שיתבחבש בכל המדינה יאסוף אתכם במשך שעות ויביא אתכם למחוז חפצכם. ולכן לא תמיד יבחרו להציג בפניכם אלטרנטיבות שונות כדוגמת מונית 6 מקומות או מוניות גדולות. שנית, חישבו בעצמכם והפעילו את ההגיון הפשוט – אם יש לכם 12 אורחים באירוע, 6 מחיפה ו -6 מבאר שבע – האם הגיוני לשכור עבורם מיניבוס או 2 מוניות כל אחד מהן בעלת 6 מקומות? אל תתנו שיעבדו עליכם בעניין הזה. דבר שלישי ולסיכום – תמיד חישבו גם על טובת האורחים ולא רק על טובת כיסכם – כי אירוע בעל שירות הסעות מוצלח הוא אירוע משגשג !

 

Call Now Button053-6669590